в означеннях
Тлумачення, значення слова:

отхлань

о́тхлань, -і, жін.
Безодня, прірва; хлань.
Що більше обдурюємо себе, то в глибшу отхлань падаємо, і коли вже долітаємо до самого дна, тоді пробуємо бити тривогу, але тільки для того, щоб знову взятися за своє (Павло Загребельний, Тисячолітній Миколай, 1994).
//  Пекло.
Він жив серед людей, які йдуть угору, прямують до вершин або хоч вдають, ніби мають такі наміри. Ці ж не мали куди йти і не хотіли, перейняли обов'язки чортів з пекла, зняті з усіх посад, вигнані звідусюди, опущені так, що нижче нікуди, здичавілі, далекі від людської подоби, спустилися в отхлань, відреклися од усього чистого й світлого.. (Вітчизна, 1987, № 9);
У такі хвилини навіть тим, хто.. бачили тільки нице шарлатанство й гротеск, одкривалось у цьому ходінні туди-сюди серед темряви і в читанні молитов щось істинне: справжній страх, справжня скруха — словом, щось причетне до правдивої сутності духовних вправ, ніби їхні учасники зазнавали і щирої розпуки серед сум'яття в отхлані пекельній, у мить перетворення. І несамохіть спала на пам'ять та Дантова отхлань, де несуть кару злодії (Всесвіт, 1994, № 1).
//  перен. Порожнеча.
Особливо це відчулось унизу, де дихнула на нього річка, саме коли з'їхав він із освітленої ліхтарями шосівки в темну отхлань завулків. Вмикнув світло, і промінь ударив далеко вперед.. (Вітчизна, 1990, № 6);
— Сюди, — сказав він й повів її в темну отхлань під'їзду, подумки похихикуючи, що вдалося її отак ошукати. Вони ввійшли до коридору, що пах мишами, потом пожильців, намоклим взуттям, невилитими помиями.. (Сучасність, 1991, № 2).

Вільний тлумачний словник, .

Про сайт · Покажчик · Навмання · API · © 2018, Webmezha