1.
Лопатка із загнутими догори бічними краями і переважно короткою ручкою. (СУМ)
//
Пристрій, що формою нагадує таку лопатку. (СУМ)
2.
розм., також з великої. Радянський Союз.
..чого як чого, а цього небіжчик Совок від своїх громадян так і не домігся, хоч як старався!.. (Оксана Забужко, Хроніки від Фортінбраса, 2000);
..брали мінтовський бобік і гнали в степ, в бік російського кордону, а оскільки, повторюся, совок ще тримався своєї купи, то кордону жодного й не було.. (Сергій Жадан, Депеш Мод, 2004).
//
Устрій Радянського Союзу.
Реанімація совка надзвичайно вигідна режиму влади, і саме апелювання до «основного інстинкту радянськості» дало змогу Леонідові Кучмі набрати достатню кількість голосів на президентських виборах 1994 та 1999 років (Телекритика, 22.07.2004).
3.
розм. Радянський громадянин, особливо прихильник Радянського Союзу.
А т. зв. національна інтеліґенція демонструвала чудеса вірнопідданства й сервілізму, всю свою українськість сублімуючи в розгодовані фізії та вишивані сорочки. Усе це разом становило найпаскуднішу зі знаних мені видозмін совка – совоукр (Юрій Андрухович, Таємниця, 2007);
Йдеться про тих, хто досі ототожнює себе з «громадянами СРСР» і прагне до відновлення доперебудовного життя. .. Якщо ж виокремити головні риси цього типу масової людини, неважко буде впізнати «радянську» або «совєтську» людину, а простіше — «совка» (Телекритика, 20.07.2004).