в означеннях
Тлумачення, значення слова «Панель»:

ПАНЕ́ЛЬ, і, жін.

1. Доріжка для пішоходів на узбіччі дороги вздовж вулиці, вкрита асфальтом, камінням і т. ін.; тротуар. Уночі він о другій годині по панелі задумано йшов (Володимир Сосюра, I, 1957, 336); З вапнякових плит робили Сходи у жилих будинках і школах, в лікарнях і урядових будинках. Цими плитами мостили панелі в містах (Таємниці вапна, 1957, 5).

2. Нижня частина стіни або вся стіна в приміщенні, опоряджена оздобленням, фарбуванням і т. ін. Зрештою, нова хата.. з веселими вікнами, голубими наличниками, жовтуватою панеллю внизу замість призьби може звеселити серце господині (Микола Рудь, Гомін.., 1959, 162); Нові облицьовувальні матеріали на основі пластмас дають можливість зробити у ванних кімнатах гігієнічні, дешеві і красиві панелі (Архітектура і будівництво, 3, 1955, 7).

3. техн. Мармурова, пластмасова і т. ін. дошка, яка є частиною щита або пульта енергетичного, промислового, транспортного та ін. управління. Сокіл поклав руку на панель із кнопками (Володимир Владко, Аргон. Всесв., 1947, 6); Панелі управління встановлені в машинному залі, який займає цілий проліт (Наука і життя, 6, 1956, 14).

4. буд. Елемент конструкції збірної будови, що має форму великої плити. Зараз у будівництві застосовуються кераміко-бетонні, термозитні, шлакобетонні та інші панелі (Наука і життя, 1, 1963, 16); Лід кран з шумом та ревом підкотила важка автомашина. Не встигла ще спинитись, а вже Кесар опустив на неї лапу крана. Хвилина-друга — і повисла незграбна панель у повітрі, повисла легко, немов пір'їнка (Юрій Збанацький, Курилові о-ви, 1963, 198).

5. гірп. Квадратова або прямокутна ділянка в шахтах, яка виділяється при розробці горизонтальних або похилих пластів родовищ для їх очищення.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, . — Стор. 43.

Коментарі (0)