в означеннях
Тлумачення, значення слова «Притягання»:

ПРИТЯГА́ННЯ, я, сер.

1. Дія за значенням притягати. Хоч мені й перепало за «неприпустимі методи» притягання учнів до школи, але я не жалкував. Відвідування стабілізувалось (Юрій Збанацький, Малин. дзвін, 1958, 168).
 Центр притягання — те, що концентрує, згуртовує навколо себе кого-, що-небудь. Соціалістична система — природний центр притягання всіх миролюбних сил на землі (Програма КПРС, 1961, 50); З самого початку свого виникнення вона [Російська держава] була центром притягання і опорою для братніх народів, які боролися проти іноземних поневолювачів (Тези про 300-річчя возз'єднання.., 1954, 6).

2. фіз. Тяжіння тіл одне до одного. Кладучи на руку різні предмети, ми помічаємо, що одні з них менше тиснуть, інші дужче. Причиною цього явища є притягання тіл до Землі — сила тяжіння (Фізика, I, 1957, 19); Коли б сила сонячного притягання чомусь зникла, Земля полетіла б по лінії, дотичній до її орбіти, і навіки умчала б у бездонну глибінь світового простору (Яків Перельман, Цікава фізика.., 1950, 92); Вчені встановили, що земля регулярно піднімається й опускається двічі на день на 30 см. Коливання материка обумовлені притяганням Сонця і Місяця та впливом океанських припливів і відпливів (Знання та праця, 8, 1970, 31).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, . — Стор. 75.

Коментарі (0)