в означеннях
Тлумачення, значення слова «Токовий»:

ТОКОВИ́Й, а, е.

1. Прикм. до тік. — Оттепер буде чим токову куряву обмітати, — казав Тупотун, прибравшися в гарні подарунки, — таких рушників і наш соцький не давав за своєю одиначкою (Ганна Барвінок, Опов.., 1902, 330).
 Токові корми — відходи при молотьбі, що використовуються для годівлі худоби. Щоб барда не псувалась, рекомендується силосувати її з токовими кормами (Профілактика захворювань.., 1955, 188).

2. Який працює на току. Жіноцтво токове разом кинуло роботу. Бригадир Віхола змушений був зупинити молотарку. Всі поглядали на шлях (Олесь Гончар, Циклон, 1970, 43);
//  у знач. ім. токовий, вого, чол.; токова, вої, жін. Особа, відповідальна за роботу на току. Та й перебрав же, вражий син, до гаспида грошей, і пообманював-таки пекельного і клюшника, і токового, і деяких прочих [інших] приказних (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 244); Якось на тік привезли засмічене бур'яном зерно і його довелося кілька разів переганяти на сортировці. Токовий Кость Попіл сердився, бо треба було поспішати з хлібоздачею (Василь Минко, Повна чаша, 1950, 98).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 178.

Коментарі (0)