в означеннях
Тлумачення, значення слова «академічний»:

АКАДЕМІ́ЧНИЙ, а, е.

1. Стос. до академії; здійснюваний нею. Розпочато видання повного академічного зібрання творів Шевченка (в десяти томах) (Радянське літературознавство, 11, 1949, 69);
//  Власт. академікові. Вадим напустив на себе академічну суворість і строго сказав: — Вам треба навчитись розмовляти зі старшими (Микола Руденко, Остання шабля, 1959, 103).
 Академічний театр — почесна назва, що надається зразковим державним театрам. Театр було нагороджено орденом Леніна і визнано академічним (Мистецтво, 1, 1955, 12).

2. Навчальний. — Ви маєте на розв'язання задачі дві академічні години (Олесь Донченко, V, 1957, 349); Академічний рік.

3. перен. Суто теоретичний, абстрактний. Бійці.. охоче зверталися [до Івана Івановича] в питаннях, що мали для них суто академічний інтерес, приміром: чи можливе міжпланетне сполучення, з чого робиться маргарин та інші (Іван Багмут, Опов., 1959, 56);
//  Який не має практичного значення, відірваний від життя. Вивчення найскладніших суспільних проблем ніколи не було для В. І. Леніна самоціллю. Для нього не існувало так званих академічних питань, тобто питань, відірваних від суспільно перетворюючої діяльності трудящих мас (Комуніст України, 5, 1960, 43).

4. Який додержується встановлених традицій у мистецтві. Академічний живопис.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 25.

Коментарі (0)