в означеннях
Тлумачення, значення слова «акція»:

АКЦІЯ 1, ї, жін. Цінний папір, який свідчить про те, що його власник вніс певний пай у капіталістичне підприємство та має право на участь у справах і прибутках цього підприємства. Капіталістів, що живуть на проценти з капіталу, вкладеного в банки або в цінні папери (акції, облігації), називають рантьє (Нова історія. Підручник для 9 кл., 1957, 56); — Хто після Жовтневої революції скуповував за безцінь акції нафтових товариств у Баку власне для сера Детердінга? — П'єр Гусаров (Олесь Донченко, II, 1956, 98).
Акції підвищуються чиї — значення, вплив кого-, чого-небудь збільшується; Акції падають чиї — значення, вплив кого-, чого-небудь зменшується.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 32.

Коментарі (0)

АКЦІЯ 2, ї, жін., книжн. Дія, діяльність, спрямовані на досягнення якої-небудь мети. Висилаю Вам до «Зорі» кілька віршів. Всі ці поезії.. складають укупі щось подібне до поеми без фабули і акції (Володимир Самійленко, II, 1958, 455); Загалом тут виборча акція йде жваво і попи не годні нічого подіяти (Василь Стефаник, III, 1954, 245); Нова влада країни.. тепер зважується ще на одну нечувану акцію: безмежну пустелю.. перетворити на висококультурний.. край! (Іван Ле, Міжгір'я, 1953, 25).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 32.

Коментарі (0)