в означеннях
Тлумачення, значення слова «актив»:

АКТИ́В, у, чол.

1. Найбільш діяльна, ініціативна, передова частина якої-небудь організації, колективу. Піднесення ролі профспілок у комуністичному будівництві немислиме, якщо вони не будуть залучати до своєї роботи численний актив з робітників, службовців та інженерно-технічних працівників (Радянська Україна, 21.VI 1957, 1); Іскров допоміг Зінаїді Данилівні організувати при кооперації хороший жіночий актив (Олександр Бойченко, Молодість, 1949, 224);
//  розм. Збори такої частини організації, колективу. На цьому активі [Мосфільму] розглядалися творчі питання загального порядку.., оцінювали кращі фільми минулого 1955 року (Олександр Довженко, III, 1960, 318).

2. фін. Частина господарського балансу, що відображає на певну дату всі матеріальні цінності, кошти й боргові вимоги, належні даному підприємству або установі; протилежне пасив.

3. перен. Досягнення, надбання. Краще, що є в книзі «Під осінніми зорями» і що лишилося у творчому активі Рильського, зв'язане з оспівуванням природи та простої селянської праці (Степан Крижанівський, М. Рильський, 1960, 19); Кіномистецтво нашої республіки [УРСР] має у своєму активі ряд фільмів, які давно заслужили симпатію мільйонів глядачів в усьому Радянському Союзі (Наука і життя, 10, 1960, 10).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 29.

Коментарі (0)