в означеннях
Тлумачення, значення слова «аналітичний»:

АНАЛІТИ́ЧНИЙ, а, е.

1. Який базується на застосуванні аналізу (в 1 знач.). Хотячи чи не хотячи, вона [критика] мусить бути не догматичною, а аналітичною, не дедуктивною, а індуктивною (Іван Франко, XVI, 1955, 246); У цьому віці [від 4 до 6 років включно] у дітей значно ускладнюється як аналітична, так і синтетична діяльність кори великих півкуль (Шкільна гігієна, 1954, 52).

2. Здатний до аналізу (в 1 знач.). [Ватутін:] Аналітичний розум, Олександре Володимировичу, — велика сила! (Любомир Дмитерко, Драм. тв., 1958, 114).

3. Який служить для аналізу (в 2 знач.). Аналітичні ваги.

4. Стос. до аналітичної геометрії. Найважливішим способом задання функцій двох змінних, як і функцій однієї змінної, є аналітичне задання (Курс математичного аналізу, II, 1956, 8).
Аналітична геометрія — розділ математики, що вивчає властивості геометричних ліній, поверхонь і тіл методами алгебри й математичного аналізу; Аналітичні мови — мови, в яких відношення між словами в реченні виражені не формами слів, а за допомогою службових частин мови, інтонації та порядку слів тощо; Аналітична хімія — розділ хімії, що займається визначенням хімічного складу речовин. Основні завдання сучасної неорганічної та аналітичної хімії зв'язані з питаннями розробки технології нових матеріалів (Наука і життя, 12, 1957, 14).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 42.

Коментарі (0)