в означеннях
Тлумачення, значення слова «баласт»:

БАЛА́СТ, у, чол.

1. Додатковий вантаж (пісок, камінь і т. ін.) на судні або аеростаті для надання їм потрібної стійкості при недостатньому корисному вантажі, а також для регулювання висоти польоту повітроплавальних апаратів;
//  с. г. Домішка до дуже дрібного насіння для забезпечення рівномірного висіву його. Якщо невелику кількість білої гірчиці на гектар висіяти звичайною сівалкою не можна, то до неї як баласт додається просяна лузга, тирса (Зернові бобові культури, 1956, 38).

2. перен. Що-небудь непотрібне, зайве. Майже всяке паливо складається з двох частин: горючої і негорючої (баласту) (Сільські теплові електростанції, 1957, 20);
//  Про людину, яка не дає ніякої користі, є тягарем для кого-небудь. Нарвало на нозі, ходити не можу, баластом у кулеметному взводі неохота бути (Микола Шеремет, В партиз. загонах, 1947, 128).

3. зал. Верхній шар залізничного полотна з піску, гравію, шлаку і т. ін., на який кладуть шпали. Ленінградський поїзд, збиваючи стовпи дрібного баласту й сміття, швидко підходив до перону вокзалу (Іван Ле, Право.., 1957, 94).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, . — Стор. 95.

Коментарі (0)