в означеннях

Коментарі читачів до статті «БУДУЧИНА»

Рятуйте мову від суржику !ANTONIO, 10 березня 2017 Дякую!

Текст зі статті:
потокНа підтвердження "правильності" вживання деяких слів ви наводите чиїсь висловлювання (ось ХТОСЬ вживає "будучина" і далі "поток"! цьому автору ви пропонуєте довіряти?!)! Хіба ЦЕ достатній привід "легалізувати" слова чужої мови вимовлені з "українським акцентом" ? Таким словам є визначення -"суржик" ! Такі дії руйнують СПРАВЖНЮ МОВУ УКРАЇНИ ! Приклади явного суржику -"лице" ."спасибі" Хто ж консультує цю сторінку ? Невіглас чи "вбивця" МОВИ!

Ви не розумієте, що таке суржикmarko, 11 березня 2017 Дякую!

Шановний пане ANTONIO! Суржик — це не ті слова, які спільні чи подібні з російською мовою («надіятися», «держати», «лице», «спасибі»). Суржик — це суміш української і російської лексики. А те, чи слово відноситься до української лексики, визначається тим, чи вживається це слово в українській літературі та мовленні.
Зокрема, слово «будучина» — однозначно відноситься до української лексики, адже вживається у сотнях україномовних текстів. Зокрема, воно є словнику Грінченка. Якщо ж вам не подобається радянський письменник Яків Качура, то ось перелік сучасніших авторів:
Бо вже давно усе те пережите, що довго крилося будучиною. Майбутнє — все в минулому (Василь Стус, Твори, Т. 2)
Мовляв, українці вперше мають можливість жити по-людському, а в недалекій будучині тут потечуть молочні ріки… (Василь Шкляр, Залишенець)
Натомість страх, що то в ній закрадався, походив не од людей.., а радше од відчуття, ніби за тим веселковим туманом, у якому досі тонула для неї доччина будучина, заноситься на якийсь рух, міситься й ліпиться, аби невдовзі бути невідворотно виставленим на стіл.. (Оксана Забужко, Казка про калинову сопілку)
Дві істоти взято, найрідніші йому, кров'ю зв'язані: мати його і син,— в низці скорбного життя, з минувшин і до будучини, куди нитка первісткова пропала (Василь Барка, Жовтий князь, Нью-Йорк, 1968)

Додання коментаря

  • Зверніть увагу, що ви не авторизувалися. Радимо увійти чи зареєстуватися.
  • Будь ласка, додавайте лише констуктивні, змістовні і ввічливі коментарі. Коментарі можуть розкривати значення слова, показувати приклади його вживання тощо.
  • При копіюванні тексту з інших сайтів, вказуйте джерело.
Ім'я*

Заголовок

Повідомлення*

Про сайт · Покажчик · Навмання · API · © 2018, Webmezha