в означеннях

Коментарі читачів до статті «БУРИМЕ»

БуримеОлег, 8 жовтня 2017 Дякую!

Буриме ((фр. bouts-rimés — «римовані закінчення») — літературна гра, що полягає у створенні віршів, частіше жартівливих, на задані рими, іноді ще й на задану тему.
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B5

Приклади вживанняmarko, 9 жовтня 2017 Дякую!

Буриме (франц. bouts-rimes — римовані закінчен­ня) — вірш на задані рими, популярна форма розважальної поезії у XVII—XVIII ст. (Петро Білоус, Вступ до літературознавства, 2011)
Марія-Антуанетта з набережжя, намагаючись і на старість зберегти ту саму постать богині Куазевокса, яка обчаровувала колись золоту молодь і яку нині оспівували віршомази у своїх буриме.. (Марсель Пруст, Ґермантська сторона, 2012)
Література бароко витворювала власний контрастний світ, метою якого було вразити читача. Звідси – ускладнена художня форма, специфічні вірші: акростихи, мезостихи, фігурні вірші, буриме тощо (Василь Іванишин, Пізнання літературного твору)
Життя придворне, тим часом, мало свій усталений перебіг: прийоми іноземних гостей, звані обіди, після них переходили в зал, де імператриця грала в карти кілька роберів у віст чи фараон, влаштовувала буриме чи шаради (Іван Корсак, Таємниця святого Арсенія, 2008)

Додання коментаря

  • Зверніть увагу, що ви не авторизувалися. Радимо увійти чи зареєстуватися.
  • Будь ласка, додавайте лише констуктивні, змістовні і ввічливі коментарі. Коментарі можуть розкривати значення слова, показувати приклади його вживання тощо.
  • При копіюванні тексту з інших сайтів, вказуйте джерело.
Ім'я*

Заголовок

Повідомлення*

Про сайт · Покажчик · Навмання · API · © 2018, Webmezha