в означеннях
Тлумачення, значення слова «частковий»:

ЧАСТКО́ВИЙ, а, е.

1. Який стосується частини кого-, чого-небудь, поширюється тільки на певну частину людей, предметів, процесів і т. ін.; неповний. Біля двадцяти опублікованих — повних і часткових — перекладів і переспівів «Слова» налічується в українській літературі (Максим Рильський, III, 1956, 29); Роботи по комплексній механізації і частковій автоматизації розгорнулись не тільки на заводах масового виробництва (Наука і життя, 5, 1959, 4);
//  Який не вносить істотних змін у суть чого-небудь. Навіть у тих випадках, коли реформістські партії приходять до влади, вони обмежуються частковими реформами, які не зачіпають панування монополістичної буржуазії (Програма КПРС, 1961, 48).
Часткове безробіття — поширене в капіталістичних країнах явище, коли певна частина трудящих забезпечена роботою неповний робочий день або неповний робочий тиждень; Часткове затемнення, астр. — явище, під час якого спостерігається неповне закривання диска Сонця або Місяця тінню якого-небудь небесного тіла або ним самим.

2. Який являє собою окрему частину, деталь чогось цілого, загального. Створити дійсно революційну парламентську фракцію в європейських парламентах — значно важче, ніж в Росії. Звичайно. Але це є лише частковий вираз тієї загальної істини, що Росії в конкретній, історично надзвичайно оригінальній ситуації 1917 року було легко почати соціалістичну революцію, тоді як продовжувати її і довести її до кінця Росії буде важче, ніж європейським країнам (Ленін, 41, 1974, 45).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, . — Стор. 280.

Коментарі (0)