в означеннях
Тлумачення, значення слова «червоточина»:

ЧЕРВОТО́ЧИНА, и, жін.

1. Пошкодження у вигляді отворів у деревині чи плодах, що їх завдає черва. Під корою деревини.. можна бачити цілу систему ходів, пророблених личинками жучків-короїдів. Але в пошкодження, що йдуть і всередину стовбура. Такі пошкодження називаються червоточиною (Столярно-будівельна справа, 1957, 51);  * Образно. Що тут промарширувала війна, видно з червоточин у землі від авіабомб та снарядів (Іван Ле, Клен. лист, 1960, 140).

2. Що-небудь пошкоджене червою. Гусениці [стеблового метелика] живуть і живляться переважно всередині стебел, вигризаючи ходи і порожнини з виведеними назовні отворами, через які висипається червоточина (Захист рослин.., 1952, 235); — Бував, що зовні дивитися — яблуко, а розкуси, всередині сама червоточина (Степан Чорнобривець, Потік.., 1956, 243).

3. збірн., сад. Те саме, що червотока 2. До Івана з дерева пада усяке яблуко, а після Івана тілько червоточина (Словник Грінченка).

4. перен. Те саме, що черв'як 3. У палатах є чимало хворих, та немає серед них такої, як вона. Їх не точить червоточина сумнівів, невідомості (Іван Ле, Ю. Кудря, 1956, 289).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, . — Стор. 300.

Коментарі (0)