в означеннях

Коментарі читачів до статті «ЦІКАВІСТЬ»

СексизмТаїсія, 9 грудня 2018 Дякую!

Текст зі статті:
Жіноча (дівоча) цікавість — властива жінкам, дівчатам увага, інтерес до всього нового, незнайомого.

Визначати певну рису як щось, властиве жінкам, - стереотипне мислення, якому не місце в словнику.

Зворотmarko, 10 грудня 2018 Дякую!

Як ви могли помітити, це не визначення слова «цікавість». Це визначення звороту «жіноча цікавість» (особливий вид цікавості, який більше характерний жінкам, ніж чоловікам). І цей зворот об'єктивно існує в українській мові. Корпус української мови містить у 23 рази більше випадків вживання «жіноча цікавість» ніж «чоловіча цікавість».

Щоправда, судячи з цитат, правильніше визначення має бути:
Жіноча (дівоча) цікавість — властива жінкам чи дівчатам увага, інтерес до людей та стосунків.

Ось деякі приклади:
— Їй уже краще? — В голосі — турбота і жіноча цікавість (Василь Бережний, Дарунки Шамбали, 1986)
Побачивши в гурті нашівських дам зелений бант на капелюсі своєї дружини, відчув зловтіху від того, що жіноча цікавість виявилася настільки непереборною, аж підняла її з пляжу (Ірина Вільде, Т. 1, 1986)
Проходить полем і — жінки це помічають — найдовше затримується коло ланкової. ..Потім очі горять, як десяток, а то й більше, жаринок — одвічна жіноча цікавість (Володимир Лис, Соло для Соломії, 2013)
Я думав, що їй цікаво буде знати про те, як я живу, скільки в мене роду, або дещо про мою господу, але побачив (о жіноча цікавість!), що вона про це знає не менше, ніж я (Ромен Роллан, Кола Брюньйон, пер. Сакидона, 1971)
Нусю грішно залоскотала чисто жіноча цікавість, бо хто ж на Торговиці не знав про роман найвродливішої в Місті пари, й вона таки не втрималася й запитала, почервонівши до самих вух: «Панна Москалівна?» (Роман Іваничук, Торговиця, 2013)
Так привикли Матрьона до мене, а я до неї, і жили ми по-простому. Вона не докучала мені ніякими розпитуваннями. До того відсутня була в неї жіноча цікавість чи до того вона була делікатна, що не спитала мене ні разу: чи був я колись одружений? (Сучасність, 1964, № 7)

Додання коментаря

  • Зверніть увагу, що ви не авторизувалися. Радимо увійти чи зареєстуватися.
  • Будь ласка, додавайте лише констуктивні, змістовні і ввічливі коментарі. Коментарі можуть розкривати значення слова, показувати приклади його вживання тощо.
  • При копіюванні тексту з інших сайтів, вказуйте джерело.
Ім'я*

Заголовок

Повідомлення*

Про сайт · Покажчик · Навмання · API · © 2018, Webmezha