в означеннях
Тлумачення, значення слова «циганщина»:

ЦИГА́НЩИНА, и, жін., розм.

1. Стиль російських романсів та їхнього виконання, створений як наслідування циганських мелодій і циганської манери виконання;
//  Пісні, романси такого стилю.

2. заст. Те саме, що циганство. — Що ти там дров нарубав? Дуже мені приємно одержувати з редакції листи про твою поведінку... — Ніяких я дров не рубав. А що веду боротьбу з циганщиною та бродяжництвом, так це мій обов'язок по службі (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 150).

3. заст. У весільному обряді — ходіння по хатах переодягнутими циганами та ін. і випрохування різних речей; люди, які брали участь у цьому обряді, та подаровані речі. Як прийдуть усі люде до дому молодого, то тоді починається циганщина. Циганщина збирається увечері. Убереться один чоловік у жіночий убір, а другий чоловік убереться у солдатський мундир, а пику умаже сажею, і тоді забирають усі люде мішки і йдуть циганити з музиками.. Нациганять усячини та тоді прийдуть до весільного батька і продадуть кому-небудь свою циганщину, а на ті гроші куплять собі горілки, бо батько весільний циганам не дає горілки (Словник Грінченка).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, . — Стор. 210.

Коментарі (0)