в означеннях
Тлумачення, значення слова «демократичний»:

ДЕМОКРАТИ́ЧНИЙ, а, е.

1. Заснований, побудований на принципах демократії; який здійснює демократію. Але великі держави можуть бути демократичні тільки при найповнішій рівноправності націй, а така рівноправність означає і право на відокремлення (Ленін, 20, 1950, 90); Конституція СРСР є найдемократичнішою конституцією в світі. В жодній капіталістичній країні не було і немає конституції, яка надавала б право виборів до державних органів усьому народові незалежно від расової, національної належності, віросповідання і майнового стану (Історія УРСР, II, 1957, 426).

2. Який підтримує принципи демократії. Демократичний напрям тодішньої російської літератури до них теж не доходить (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 31); Виступи українських письменників у російській прогресивній пресі часто диктувалися відсутністю у відповідні періоди українських демократичних видань (Матеріали з історії української журналістики, 1959, 19).

3. Стос. до широких верств трудового народу. Царизм створював всілякі перешкоди для вступу до університету демократичних елементів (Наука і життя, 12, 1957, 15); Поставлена на сцені театру опера «Енеїда» [М. Лисенка] користувалася величезним успіхом демократичного глядача (Мистецтво, 6, 1955, 14).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 239.

Коментарі (0)