в означеннях
Тлумачення, значення слова «діафрагма»:

ДІАФРА́ГМА, и, жін.

1. Грудочеревна перепона, що відмежовує грудну порожнину від черевної. Дихальні вправи розвивають як м'язи грудної клітки, так і діафрагму, а це призводить до збільшення життєвої ємності легень (Методика викладання анатомії.., 1955, 123).

2. Пристрій у вигляді серповидних пелюсток або дисків для зміни діючого отвору фото або кінооб'єктива. Діафрагма встановлюється між лінзами фотографічного об'єктива (Довідник фотолюбителя, 1959, 14).

3. Одна з тонких стінок, споруджуваних вертикально у центрі перерізу гребель з дерева, бетону, металу і т. ін. Жорстку діафрагму роблять для створення водонепроникної перепони в середині тіла греблі, спорудженого з водонепроникного ґрунту (Довідник сільського будівельника, 1956, 41).

4. Деталь насоса обприскувача або гальмового крана у деяких машин у вигляді дискової пластинки. Бензиновий насос складається з таких основних частин: корпусу, ..діафрагми, важільця (Зернові комбайни, 1957, 183); Гальмовий крап служить для керування пневматичним приводом гальма. Кран складається з корпуса, в якому за допомогою кільцевої гайки закріплена гнучка металева діафрагма (Підручник шофера.., 1960, 267).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 296.

Коментарі (0)