в означеннях
Тлумачення, значення слова «драматургія»:

ДРАМАТУРГІ́Я, ї, жін.

1. Драматичне мистецтво. До драматургії Леся Українка звернулася в середині 90-х років минулого століття (Українська література, 9 клас, 1957, 263);
//  Характерні риси стилю, прийоми творчості в драматичному мистецтві якого-небудь письменника, напрямку, школи і т. ін.

2. збірн. Сукупність драматичних творів письменника, літературного напрямку, народу, епохи. У моїй багатогранній мистецькій роботі я ніколи не зустрічав більш вдячного матеріалу для творчості, ніж багатогранна і художньо досконала драматургія Горького (Амвросій Бучма, З глибин душі, 1959, 63); Збільшення в репертуарі театрів питомої ваги радянських вистав було свідченням активізації і зміцнення молодої радянської драматургії (Мистецтво, 4, 1958, 10).

3. Теорія побудови драматичного твору. Його [О. Пушкіна] драматургічні твори («Борис Годунов », маленькі трагедії, «Русалка»), його критичні статті з питань драматургії й театру відіграли визначну роль в утвердженні реалізму в вітчизняному театральному мистецтві (Про мистецтво театру, 1954, 5).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 406.

Коментарі (0)