в означеннях
Тлумачення, значення слова «драматичний»:

ДРАМАТИ́ЧНИЙ, а, е.

1. Прикм. до драма 1, 2. Ми маємо на меті видати літературний збірник (поезії, новели, повісті, драматичні твори) (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 239); Вокальне, драматичне й хореографічне мистецтво українських кріпосних артистів відзначалося великою майстерністю (Українська класична опера, 1957, 60).
 Драматичний гурток — гурток театральної самодіяльності, любителів сценічного мистецтва. Таня й Оксана організували драматичний гурток, до них пристав і Тарас Тополя, який виявився завзятим аматором (Олександр Бойченко, Молодість, 1949, 305).

2. Сповнений драматизму. Новелісти переважно зосереджували увагу на драматичних конфліктах, в яких знедолений герой здебільшого гинув (Радянське літературознавство, 2, 1958, 18); Вона [література] була на боці прогресу і тоді, коли підтримала Любов Ярову в драматичному моменті її життя (Шамота, Талант і народ, 1958, 164).

3. Розрахований на певний ефект; штучний, роблений. Драматична поза.

4. муз. Сильний, різкий щодо тембру, на відміну від ліричного (про голос співака або співачки). Драматичний тенор; Драматичне сопрано.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 406.

Коментарі (0)