в означеннях
Тлумачення, значення слова «динаміка»:

ДИНА́МІКА, и, жін.

1. Розділ механіки, в якому рух тіл розглядається у зв'язку з прикладеними до них силами.
Динаміка механізмів і машин — розділ теорії механізмів і машин, у якому рух механізму і машини вивчають, ураховуючи сили, що зумовлюють цей рух. При дослідах динаміки машин звичайно вважають, що сили опору їх є цілком визначеними функціями часу (Доповіді АН УРСР, 1, 1961, 6); Динаміка споруд — розділ будівельної механіки, у якому розробляються методи розрахунку споруд та їхніх елементів на міцність, стійкість і коливання при зовнішніх динамічних діяннях.

2. чого. Стан руху, хід розвитку, зміни чого-небудь. Динаміка процесу прокатки нерозривно зв'язана з його кінематикою (витіканням металу) (Розвиток науки в УРСР.., 1957, 435); Відтворюючи динаміку життя, письменник подає образи героїв у русі, розкриває їх еволюцію (Українська література, 9 клас, 1957, 231);
//  перен. Рух, дія. Румунські танці мають своєрідну особливість, так звану динаміку на одному місці (Народна творчість та етнографія, 3, 1961, 112); Пластична форма групи [«Робітник і колгоспниця»] сповнена динаміки, поривання, сили, романтичної піднесеності (Мистецтво, 5, 1962, 25).

3. муз. Сила звучання;
//  Розділ з теорії музики, у якому вивчаються відтінки сили звуку як засіб музичної виразності.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 279.

Коментарі (0)