в означеннях
Тлумачення, значення слова «диверсія»:

ДИВЕ́РСІЯ, ї, жін.

1. Акт зруйнування або пошкодження об'єктів військового, державного значення агентами ворожих країн або народними месниками у тилу окупантів. [Сергєєв:] Я дам радіограму партизанським загонам: на шляхах відступу Манштейна чинити диверсії, гальмувати просування (Любомир Дмитерко, Драм. тв., 1958, 173); Він точно вже знає, що перед ним японці.. і що несли вони динаміт для диверсій в шахтах (Олександр Довженко, I, 1958, 102).

2. Військова операція, здійснювана для відвернення уваги противника від місця, де готується головний удар. — Чіттадіні від себе просив короля дозволити козацьку диверсію з боку Чорного моря, щоб відтягти в інший бік частину турецького війська (Зінаїда Тулуб, Людолови, II, 1957, 424).

3. перен. Підривна робота в галузі ідеології. Скільки всяких диверсій і підступів проти радянської культури, проти літератури соціалістичного реалізму намагаються чинити сучасні ревізіоністи, що не за страх, а за совість служать імперіалістичній реакції (Літературна газета, 15.III 1959, 2).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 270.

Коментарі (0)