в означеннях
Тлумачення, значення слова «експериментальний»:

ЕКСПЕРИМЕНТА́ЛЬНИЙ, а, е.

1. Прикм. до експеримент 1. Експериментальні дослідження Павлова в галузі фізіології травлення і розроблені ним методи хірургічного втручання послужили відправним пунктом значної кількості біохімічних робіт (Український біохімічний журнал, XXI, 3, 1949, 196); Ще порівняно недавно наука не мала експериментальних даних про вплив невагомості на організм (Наука і життя, 9, 1961, 7);
//  Признач. для проведення експериментів. На експериментальній базі була зважена та проаналізована вся капуста як на контрольних, так і на дослідних ділянках (Мікробіологічний журнал, XVIII, З, 1956, 45); При чернігівській дослідній станції створено експериментальне стадо (Свинарство, 1956, 54);
//  Вигот. для проведення експериментів; пробний. Наші сучасні експериментальні літаки все далі відходять від швидкості поширення звуку, значно перекриваючи її (Наука і життя, 3, 1960, 14).

2. Оснований на експериментах. Фонетика розподіляється на: 1) загальну фонетику... 2) фізіологічну фонетику.., 3) експериментальну фонетику, яка досліджує ті ж явища, що й фізіологічна, але лабораторним шляхом, за допомогою різних приладів та інструментів (Словник лінгвістичних термінів. 1957, 206).

3. спец. Штучно викликаний для експерименту, для яких-небудь спеціальних цілей. У лабораторії продовжують вивчати механізм, впливу експериментального неврозу на розвиток пухлин (Наука і життя, 5, 1959, 27); Експериментальний рак.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 461.

Коментарі (1)