в означеннях
Тлумачення, значення слова «експропріація»:

ЕКСПРОПРІА́ЦІЯ, ї, жін.

1. Примусове відбирання майна в кого-небудь. Відбиваючи інтереси пригнобленого селянства, революційно-демократичний рух ставив вимоги повної експропріації поміщицьких земель (Історія УРСР, I, 1953, 464); Поручик Гриньов пішов командиром каральних загонів, які, на вимогу поміщиків, шугали по Україні і катували селян за експропріацію... (Арсен Іщук, Вербівчани, 1961, 276).

2. Позбавлення засобів виробництва і колишнього соціального стану одного класу іншим. Питання про експропріацію дрібних землеробів має величезну вагу для розуміння і оцінки капіталізму в землеробстві взагалі (Ленін, 22, 1950, 70).
 Експропріація експропріаторів — примусове позбавлення капіталістів і поміщиків власності на засоби виробництва і передача їх у руки трудящих під час пролетарської революції. Першим найважливішим соціально-економічним заходом робітничого класу, який прийшов до влади, є експропріація експропріаторів, соціалістичне усуспільнення засобів виробництва (Комуніст України, 5, 1968, 19); Онопрій з ніг до голови зміряв Контроля Лисого. Чудернацький одяг, ще в революцію, при експропріації експропріаторів, тобто наших сільських поміщиків, здобутий Контролем Лисим, певно, зацікавив удівця Онопрія (Юрій Збанацький, Любов, 1957, 213).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 464.

Коментарі (0)