в означеннях
Тлумачення, значення слова «екзамен»:

ЕКЗА́МЕН, у, чол.

1. Перевірка знань з якого-небудь навчального предмета; іспит. Минув рік, настав екзамен — і малий Франко здивував усіх: він опинився першим учеником (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 28); Всі школярі давно вже склали екзамени, а в десятикласників останній скінчився тільки вчора (Олесь Донченко, IV, 1957, 527);
//  на кого— що. Перевірка, що дає відповідні офіційні права тим, хто її успішно проходить. — Тобі не багато треба, тільки екзамен на вчительку здати, а там, може, місце де одкриється, от і на свій хліб зразу підеш (Панас Мирний, V, 1955, 191); В 1781 р. Соколов подав прохання в Державну медичну колегію про допущення його до екзамену на вчений ступінь доктора (Видатні вітчизняні географи.., 1954, 43).

2. тільки одн., перен. Взагалі перевірка, випробування кого-, чого-небудь. Ми з задоволенням можемо сказати, що більшість комсомольських організацій колгоспів і радгоспів витримала серйозний екзамен на зрілість, з честю виправдала високе довір'я партії і народу (Матеріали XXII з'їзду КПУ, 1961, 82).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 455.

Коментарі (0)