в означеннях
Тлумачення, значення слова «елементарний»:

ЕЛЕМЕНТА́РНИЙ, а, е.

1. Який стосується тільки основ чого-небудь; початковий. Згадав [Микола], як він захопився літературою нового життя та як учив елементарної грамоти свою хирляву небіжку-дружину... (Олесь Досвітній, Вибр., 1959, 16); Етнографові, що вивчає народне житло, потрібні хоч би елементарні знання з архітектури та мистецтвознавства (Максим Рильський, III, 1956, 162).

2. перен. Який не становить труднощів, нескладний; найпростіший. Ніякої особливої ініціативи не виявляв [Сиволап], хоч свої елементарні обов'язки виконував по-чиновницькому точно (Дмитро Ткач, Плем'я.., 1961, 180); Елементарне запитання; Елементарний приклад;
//  Зрозумілий кожному без усяких пояснень. Не знає [Княжевич] навіть елементарної ввічливості (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 152); — Це ж річ абсолютно неможлива є, щоб експедиція не знала, куди йде газета... Та то ж елементарна річ є (Остап Вишня, I, 1956, 228).

3. перен. Найнеобхідніший, основний. Про п. Стефаника не знаю, окрім його творів, нічого, а воно годилось би хоч елементарні біографічні звістки подати (Леся Українка, V, 1956, 292); Реакція польської окупації, розгул пілсудчиків, ..цинічне нехтування елементарних прав громадянина.. — все це, річ ясна, не могло не викликати протидії серед молодого покоління (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 171).

4. хім. Пов'язаний із визначенням складу елементів у чому-небудь і їх співвідношення між собою. Елементарний склад.

5. фіз. Найменший з відомих, наявних. Елементарні частинки космічного випромінювання мають дуже високу енергію (Наука і життя, 10, 1960, 15); Елементарні електричні заряди.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 473.

Коментарі (0)