в означеннях
Тлумачення, значення слова «евакуйований»:

ЕВАКУЙО́ВАНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до евакуювати. Всіяний вогнями, він [Урал] димився цілу добу димарями заводів, гримів ешелонами, приймав верстати, устаткування, евакуйоване з України (Олесь Гончар, I, 1954, 161); Омелько був евакуйований із Львова, де в перший же день війни загинула від бомби вся його сім'я (Олесь Донченко, VI, 1957, 164);
//  у знач. ім. евакуйовані, них, мн. Ті, що евакуюються або евакуювалися куди-небудь. Вчора проходив ешелон з евакуйованими (Дмитро Ткач, Крута хвиля, 1956, 59); Він знав [з листів односільчан], що в його хаті живе якась незнайома жінка з евакуйованих (Євген Кравченко, Сердечна розмова, 1957, 13).

2. у знач. прикм. Вивезений з небезпечної місцевості. Під розривами ворожих бомб і снарядів збирали урожай висадків, вивозили весь матеріал у Киргизію, на Далекий Схід і в Сибір, де розмістилися дослідні станції евакуйованого інституту (Наука і життя, 6, 1960, 18); Евакуйована худоба, виснажена, табунилася у дворах, сумно повісивши голови, нюхала власні ратиці, — їсти не було чого (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 460).

3. у знач. прикм. Який залишився після евакуації (у 1 знач.). Людей запевнили, що підстав для хвилювання нема... Адже смертоносні вантажі мали перевозити пустими вулицями, через евакуйовані квартали (Любомир Дмитерко, Обпалені.., 1962, 172).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 452.

Коментарі (0)