в означеннях
Тлумачення, значення слова «фантастика»:

ФАНТА́СТИКА, и, жін.

1. Поняття, образи, створені уявою, тобто такі, що не відповідають дійсності; вигадка. Записав од осетина Олексія Хостнаєва.. серію осетинських казок, які мене вразили буйною фантастикою (Степан Васильченко, IV, 1960, 47); Найскладніші завдання з математики.. або найзахопливіші мрії з подорожувань та фантастики завжди є товаристві «академіка» Захара і за його допомогою вирішувалися просто й приємно (Іван Ле, Право.., 1957, 15); Світ постає перед ним то як могутня соковита реальність, то як жагучо-приваблива фантастика (Любомир Дмитерко, Наречена, 1959, 91);
//  Зображення подій, явищ у надприродному вигляді, не існуючих у дійсності; казкова основа мистецького твору. Невдатна претензія на реалізм гірше псує правдоподібність твору, ніж щира фантастика (Леся Українка, VIII, 1965, 158); Залишаючи деяку фантастику і таємничість у зображенні подій, поети-класики в основу своїх балад кладуть цілком реальні факти з народного життя (Деякі питання поетичної майстерності, 1956, 168).

2. збірн. Жанр літератури, а також твори, що описують явища, події нереальні, не існуючі в дійсності, які містять казкові образи. Художня література взагалі, а отже й фантастика, — це насамперед пізнання через образне узагальнення (Літературна Україна, 18.V 1971, 4); Жанр наукової фантастики — вельми складний і трудний літературний жанр (Юрій Смолич, Перша книга, 1951, 78).

3. Щось видумане, нереальне, пов'язане з фантазією. Фантастика в науково-фантастичному творі повинна бути здійсненною, корисною, а не безглуздою, непотрібною нам (Олесь Донченко, VI, 1957, 594); Штучний супутник Землі запущено! З галузі фантастики він перейшов у сферу реальності й точних досліджень (Вечірній Київ, 7.X 1957, 1).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 561.

Коментарі (0)