в означеннях
Тлумачення, значення слова «фарбувати»:

ФАРБУВАТИ, ую, уєш, недок., перех.

1. Покривати чи просочувати щось фарбою або речовиною, що містить фарбу. [Прісцілла:] А се прийшла зо мною.. дівчина, що в нас нитки фарбує (Леся Українка, II, 1951, 403); Поставила [Ага] дзеркало на чемодан і почала пудритись, фарбувати губи (Олександр Корнійчук, Калин. гай, 1950, 76); Металеві вироби фарбують нітролаками двічі (Гурток «Умілі руки в школі», 1955, 100);  * Образно. Хороша осінь золота надходить спроквола. В червоні й жовті кольори вона фарбує лист (Наталя Забіла, У.. світ, 1960, 9).
 Фарбувати в (на) якийсь колір — фарбою надавати чому-небудь певного кольору. Кобила підлим аж горіла золотою мастю, де він її ховав, отаку красуню, від людського ока? Я його запитав про це, а він одповів, що фарбує на захисний колір (Юрій Яновський, II, 1958, 246).

2. Забарвлювати собою (про рідину певного кольору). Там, де відривався хвостик, з'являлася червона кисло-солодка краплинка вишневого соку, фарбувала кінчики пальців (Анатолій Шиян, Баланда, 1957, 142);  * Образно. По чорній річці поміж білими берегами прудко пливе човен, тане вдалині й обертається в цятку... за ним несе вода другий, порожній [човен], хлюпає в його білі боки й фарбує їх в червоний колір... Тихо в повітрі... (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 387);
//  Робити червоним, надавати червонястого відтінку чому-небудь (про сонячні промені, вогонь і т. ін.). Сонце сідало за горизонтом, фарбуючи води моря в такий.. колір, що навіть золото перед ним поблякло б (Дмитро Ткач, Жди.., 1959, 36); Червоні язики полум'я лизали вустя печі, вугонь фарбував на червоно повні сестрині руки (Павло Загребельний, Шепіт, 1966, 28).

3. розм. Бруднити фарбою (про фарбовані речі). Тканина фарбує.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 564.

Коментарі (0)