в означеннях
Тлумачення, значення слова «фігурний»:

ФІГУ́РНИЙ, а, е.

1. Зроблений у формі якоїсь тварини, птаха, квітки, візерунка тощо; який має складну форму. Тодоска.. повертає до будинку з фігурними фасадними окрасами в стилі барокко (Михайло Стельмах, I, 1962, 78); Вироблявся в Каневі й покритий кольоровими поливами фігурний посуд — переважно барани з рельєфною вовною, а також леви та півні (Народна творчість та етнографія, 2, 1966, 62); Посередині кімнати.. стояв на тоненьких фігурних ніжках круглий стіл (Микола Олійник, Леся, 1960, 10); Особливий інтерес викликала фігурна або лекальна цегла, яку знайшли в будівельному розваллі (Літературна Україна, 12.X 1965, 2);
//  Який має частини, деталі складної форми. Фігурні меблі;
//  Признач. для надання складної форми. Фігурні різці;
//  Який створює складну форму. Для фігурної нарізки [буряків] використовують спеціальні ножі (Українські страви, 1957, 44); Фігурна обробка деревини.

2. Який виконується з фігурами (у 5 знач.). Фігурним танком проходила [Любка] по нерівних мостинах (Іван Ле, Міжгір'я, 1953, 14); З фігурного віражу фашистська машина ніби падала просто на приплюсклих у воронці танкістів (Іван Ле, Мої листи, 1945, 119);
//  Признач. для ковзання з фігурами. Фігурні ковзани.
Фігурне ковзання (катання), спорт. — ковзання з виконанням певного комплексу рухів, а також танці на льоду. Віртуози фігурного катання приїхали до них [рижан] у гості (Радянська Україна, 17.XII 1971, 4); Фігурне плавання — групові гімнастичні вправи на воді.

3. Який зображає людину або тварину (про живопис);
//  Пов'язаний з відтворенням людини або тварини у скульптурі. У гіпсовому класі молодий художник змальовував голову Люція Вера,.. а в фігурному класі — Германіка і танцюючого фавна (Життя і творчість Т. Г. Шевченка, 1959, 21).

4. шах. Який відбувається за допомогою важких фігур. Фігурна атака на ферзевому фланзі.

5. заст. Фігуральний (у 2 знач.). Фігурний вислів.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 585.

Коментарі (0)