в означеннях
Тлумачення, значення слова «фізіологічний»:

ФІЗІОЛОГІ́ЧНИЙ, а, е.

1. Стос. до фізіології (у 1 знач.). Величезне значення для розвитку радянської медичної науки має фізіологічне вчення академіка І. П. Павлова, яке ґрунтується на матеріалістичному розумінні світу (Загальний догляд за хворими, 1957, 7); Такі фізіологічні дослідження, які одночасно є лікувальною процедурою, дають можливість вивчити поряд із фізіологічною дією і терапевтичний ефект (Медичний журнал, XXIII, 4, 1954, 75).

2. Пов язаний з життєвими функціями організму, його життєдіяльністю. [Ганна:] Ви обоє і мама, ви для нього... [Андрій:] Чужі — хочеш сказати? Хоча се факт, сказати б, фізіологічний, але психологічно се могло б бути інакше (Леся Українка, III, 1952, 719); Мої сльози так само, як і сміх — це фізіологічні процеси, що їх звикли збуджувати в мені певні обставини (Юрій Яновський, II, 1958, 43); Сезонні фізіологічні ритми спостерігаються майже у всіх рослин, комах і тварин. Із року в рік вони настають в даній місцевості в один і той же час (Знання та праця, 12, 1968, 7);
//  Необхідний для життєдіяльності тваринного й рослинного організму. Фізіологічні солі; Фізіологічне тепло.
Фізіологічна акустика — розділ акустики, що вивчає утворення й сприймання звуків живими істотами; Фізіологічна оптика — розділ оптики, що вивчає сприйняття світла живими істотами та їх зорові відчуття; Фізіологічний розчин — штучно приготовлений водно-сольовий розчин, за осмотичним тиском і сольовим складом близький до плазми крові. Затримка води в організмі здійснюється найкраще тоді, коли її вводять у вигляді сольового розчину, близького за своєю концентрацією до крові (так званий фізіологічний розчин) (Наука і життя, 8, 1959, 25).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 587.

Коментарі (0)