в означеннях
Тлумачення, значення слова «фізіологія»:

ФІЗІОЛО́ГІЯ, ї, жін.

1. Біологічна наука, що вивчає функції живого організму та процеси, які відбуваються в ньому, їх закономірності. Починаючи з 30-х років минулого століття від анатомії відокремлюється й бурхливо прогресує наука про життєдіяльність організму — фізіологія (Наука і життя, 10, 1958, 27); — Щоб бути психологом, треба знати анатомію й фізіологію нервової системи (Олесь Донченко, II, 1956, 202).
Патологічна фізіологія див. патологічний; Фізіологія рослин — наука, що вивчає процеси життєдіяльності рослинного організму, взаємозв язки їх одного з одним і з навколишнім середовищем. Дослідження Тимірязева мали велике значення для дальшого розвитку фізіології рослин (Вісник АН УРСР, 8, 1949, 61).

2. Життєві функції живого організму або його частин, процеси, що відбуваються в ньому та закони, що ними керують. Мозок у мене стоїть над фізіологією. Він знає, що сльози й радість — це невід'ємні частки людського щастя (Юрій Яновський, II, 1958, 43);
//  Характер, особливості яких-небудь життєдіяльних функцій, процесів. Клінічні спостереження й експериментальні дані вказують на важливе значення надниркових залоз у фізіології кровообігу (Фізіологічний журнал, II, 3, 1956, 34).
Фізіологія звуків мовлення — розділ фонетики, що вивчає будову та діяльність мовного апарату.

3. перен. Груба чуттєвість.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 587.

Коментарі (0)