в означеннях
Тлумачення, значення слова «фізика»:

ФІ́ЗИКА, и, жін.

1. Наука про будову, загальні властивості та закони руху матерії. Фізика — одна з найдавніших наук про природу. Слово «фізика» походить від грецького.. «фюзіс», що значить природа (Фізика, I, 1957, 3); Фізика в широкому розумінні є наука про загальні властивості матерії (Фізика і сільське господарство, 1948, 3);
//  Відповідний навчальний предмет, який викладають у школі. Я був учителем вищої початкової школи.. Викладав фізику, природознавство, географію, історію, гімнастику (Олександр Довженко, I, 1958, 14); Віталик.. не раз витягував Тоню.. по фізиці та математиці... (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 28);
//  розм. Підручник, який висвітлює цю науку. Пройшла вже північ, — день зближався, А я сидів, не роздягався, Сидів та фізику читав (Іван Франко, XIII, 1954, 49); [Люба:] Ух, як чудово надворі! Ти був? Здрастуй. Я тобі фізику принесла... [Іван:] Дякую... А я вже дістав... (Іван Микитенко, I, 1957, 441).

2. Будова, загальні властивості й закони руху якої-небудь матерії; знання про таку будову, такі властивості, закони. Предмет фізики високих енергій — дослідження структури елементарних частинок та законів їх взаємодії на дуже малих просторово-часових інтервалах (Знання та праця, 1, 1972, 5); Значне місце займають роботи в галузі надпровідності й фізики твердого тіла (Радянська Україна, 8.II 1966, 3).
Нейтронна фізика див. нейтронний.

3. заст. Фізична будова і стан організму. Я знаю, що твій нервовий стан залежить на більшу половину від моральних причин, але ж психіка психікою, а фізика фізикою, і, вір мені більш ніж кому, що холодні обтирання щоранку (не ввечері) помагають часами і з душею своєю справитись краще (Леся Українка, V, 1956, 223).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 586.

Коментарі (0)