в означеннях
Тлумачення, значення слова «формуляр»:

ФОРМУЛЯ́Р, а, чол.

1. У дореволюційній Росії — послужний список чиновника, військовослужбовця. — Сидорчук! Відведи його до писаря Лаврентьева. Хай напише наказ зарахувати його на харчове та інше постачання та хай складе на нього належний формуляр (Зінаїда Тулуб, В степу.., 1964, 100).

2. спец. Бланк, картка, куди вносяться основні відомості про якусь споруду, механізм, про їх експлуатацію, [Пронашка:] Бригада Марії Шапіги формуляр вам не зіпсує, будьте певні (Іван Микитенко, I, 1957, 230); Формуляр порту; Формуляр гвинтівки.

3. Бібліотечна облікова картка, що вкладається в книжку, з відомостями про цю книжку і відмітками про користування нею читачами;
//  Картка, що заповнюється на кожного читача бібліотеки, куди записуються відомості про видані йому книжки. Чим більше поважних журналів стоятиме в моєму «формулярі» професіональному, тим легше буде мені надалі здобути собі повсякчас літературний заробіток (Леся Українка, V, 1956, 424); Ксеня сиділа за своїм бібліотечним столиком і переглядала формуляри (Євген Гуцало, Скупана.., 1965, 185).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 626.

Коментарі (0)