в означеннях
Тлумачення, значення слова «фотографічний»:

ФОТОГРАФІ́ЧНИЙ, а, е.

1. Стос. до фотографії (у 1 знач.). — Ви, певно, пам'ятаєте мою пристрасть до фотографічних екскурсій? (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 255); За останні роки серед різноманітних методів наукового дослідження особливого значення набули фотографічні методи (Цікава хімія, 1954, 87); 27 серпня [1919 р.] В. І. Ленін підписав декрет про передачу фотографічної та кінематографічної промисловості і торгівлі у відання Наркомосвіти (Мистецтво, 5, 1957, 7);
//  Признач. для фотографування, одержання фотографій, який служить для фотографування і виготовлення фотографій. Кузьма вже не зводив очей з Мині, з його чорного бачка, з розкладеного на столі різного фотографічного причандалля (Леонід Первомайський, Дикий мед, 1963, 78); Фотографічний об'єктив являв собою оптичний прилад, призначений для створення зображення на матовому склі фотоапарата або на світлочутливому матеріалі (Довідник фотолюбителя, 1959, 10); Фотографічна плівка; Фотографічний папір; Фотографічна лабораторія.
 Фотографічний апарат — оптичний апарат, за допомогою якого одержують зображення кого-, чого-небудь на світлочутливому матеріалі. Ніщо не захоплювало його глибоко; лиш одній фотографії віддавався він з дивним запалом, а його фотографічний апарат, справді дорогий і гарний, був його гордощами (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 253); Фотографічний апарат — необхідна річ для кожної туристської групи (В дорогу, 1953, 33).

2. Одержаний в результаті фотографування. На фотографічній картці, яку мені довелося побачити пізніше, він [Семиволос] сфотографований з своїми товаришами, які підтримали його ініціативу (Петро Панч, В дорозі, 1959, 257); Загальновідомо, що фотографічне зображення передає значно більше деталей, ніж фототелевізійне (Вечірній Київ, 2.XII 1968, 3).

3. перен. Такий, як при фотографуванні; який дуже точно, буквально відтворює кого-, що-небудь. І як тільки вчитель з жінкою вернулись од батюшки, вона [баба] до словечка розказала їм, що говорили в писаря, з фотографічною докладністю (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 139); В наш час, як ніколи в історії мистецтва, художникам треба дбати про кордони своєї специфіки, оберігаючи її від навали театральщини та фотографічного натуралізму (Олександр Довженко, III, 1960, 11).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 632.

Коментарі (0)