в означеннях
Тлумачення, значення слова «фунт»:

ФУНТ 1, а, чол.

1. Міра ваги, що дорівнювала 409,5 г і застосовувалася на території Росії, України і Білорусії з X ст. до запровадження метричної системи мір. — Забажалось мені товчеників з горошком. Візьми там, будь ласка, в крамницях трохи м'яса на котлети та не забудься вхопити з фунт зеленого горошку (Нечуй-Левицький, VI, 1966, 16); — Самого цукру до вранішнього чаю треба було купити, — вирахувала вона, — не менше, як фунтів з п'ять (Юрій Смолич, II, 1958, 39); Але в цьому році відділ народної освіти прислав у село завзятого учителя, який недарма отримував щомісяця тридцять фунтів жита, один фунт цукру та дві пачки сірників (Михайло Стельмах, II, 1962, 97);
//  Що-небудь такої ваги. А наука розкаже — й посіявши фунт, Можеш сто пудів зібрати (Василь Еллан, I, 1958, 100).
Знати (узнати, пізнати і т. ін.), почому (почім) фунт лиха див. лихо 1; Не вартий фунта клоччя див. вартий; Як один фунт — точно, рівно. [Сироватка:] Твій хліб уже перевезли до склепу. Зважили. Шістсот двадцять п'ять пудів, як один фунт (Іван Микитенко, I, 1957, 88).

2. Міра ваги в країнах з англійською системою мір (в Англії, Бельгії та ін.), що дорівнює 453,6 г.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 653.

Коментарі (0)

ФУНТ 2, а, чол.

1. Грошова одиниця ряду країн (Австралії, Гани, Нігерії, Нової Зеландії та ін.).

2. Те саме, що Фунт стерлінгів. [Липський :] Я готовий служити вам моїм біжучим рахунком. Назвіть лише суму. Дві-три тисячі фунтів, будь ласка (Іван Кочерга, II, 1956, 121); Полковник.. не раз поривався зайняти [волів] із степових таборів у Крим, щоб перепродати в Севастополі корабельним закупщикам [закупникам]. Мав би за степову яловичину і долари, і фунти, і грецькі на всяк випадок драхми! (Олесь Гончар, II, 1959, 82).
Фунт стерлінгів див. стерлінг.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 10, . — Стор. 653.

Коментарі (0)