в означеннях
Тлумачення, значення слова «галун»:

ГАЛУН 1, а, чол., тільки одн. Тасьма, вишита золотими або срібними нитками, яку пов'язують на що-небудь, нашивають на одяг і т. ін. Біля одного із стовпів стояв прапор чинбарів. Це був високий держак, оббитий зеленим шовком і перев'язаний золотим галуном (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 366);
//  тільки мн. Нашивки з цієї тасьми (перев. на форменому одязі). Нетерпляче стежив [Аркадій Петрович], як біг Савка через подвір'я в своїй синій з галунами лівреї (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 383); Михайло Васильович Соя прийшов у мундирі почесного гірника, — галуни блищали на рукавах і на стоячому комірі (Дмитро Ткач, Плем'я.., 1961, 277).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 22.

Коментарі (1)

ГАЛУН 2, у, чол. Подвійна сірчанокисла сіль алюмінію, хрому, заліза і якого-небудь лужного металу або амонію; застосовується в техніці і як дезинфікуючий засіб. Типовим прикладом ізоморфних речовин можуть служити різні галуни — подвійні солі сірчаної кислоти (Загальна хімія, 1955, 144); Ланка за літо.. обібрала з кожного листка гусінь, двічі обмила кожен листок — раз милом, вдруге галуном (Юрій Яновський, V, 1959, 146).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 22.

Коментарі (1)