в означеннях
Тлумачення, значення слова «географія»:

ГЕОГРА́ФІЯ, ї, жін.

1. Ряд зв'язаних між собою наук, що вивчають поверхню землі, природні умови, населення, економічні ресурси. Німа карта всесвіту, з якої вчиться географії Юрин старший брат, спливає раптом перед очі (Юрій Смолич, II, 1958, 45).
 Фізична географія — частина географії, що вивчає рельєф, клімат, ґрунти, рослинний і тваринний світ; Економічна географія — частина географії, що вивчає розміщення виробництва, умови і особливості його розвитку в країнах або окремих районах.

2. чого, яка. Розміщення, поширення чого-небудь на поверхні землі. Змінюється фізична географія країни, щоб зручніше, красивіше жила людина (Комуніст України, 10, 1959, 6); В той далекий важкий час [XII — XIII ст.] навіть наша степова географія почала ворогувати з історією. Не захищена ні морями, ні горами на головних своїх магістралях, країна була відкрита для ворогів (Олександр Довженко, III, 1960, 75).
Лінгвістична географія — розділ мовознавства, що вивчає територіальне поширення певних мовних явищ (фонетичних, граматичних, лексичних). У другій половині XIX ст. в мовознавстві виникає метод дослідження діалектів за допомогою лінгвістичного картографування — лінгвістична географія (Нариси з діалектології української мови, 1955, 5).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 51.

Коментарі (0)