в означеннях
Тлумачення, значення слова «гігантський»:

ГІГА́НТСЬКИЙ, а, е. 1. Дуже великих розмірів; величезний. У післявоєнні роки в СРСР розгорнулося будівництво електростанцій, гігантських за обсягом будівельних робіт і за потужністю агрегатів (Розвиток науки в УРСР.., 1957, 448); Верстат на три поверхи заввишки! І мені подумалося, що такі верстати потрібні, мабуть, саме для такої гігантської країни, як наша (Вітчизна, 2, 1956, 102); Ми ті. що, сягнувши вершини прогресу, — В степах засвітили вогні Дніпрогесу, Що вмієм підводить заводи гігантські, Ми ті українці, що звемось — радянські (Степан Олійник, Вибр., 1957, 30);
//  Винятковий силою або значенням. Завоювання республіки — гігантське завоювання для пролетаріату.. (Ленін, 8, 1949, 342); — Всі ви знаєте, які гігантські завдання поставлено перед нашою країною в галузі будівництва нових підприємств, шахт, житлових будинків (Михайло Чабанівський, Стоїть явір.., 1959, 186).
Гігантські кроки, спорт. — споруда для гімнастичної гри у вигляді стовпа з вертушкою зверху, до якої прикріплені довгі мотузки з лямками. — Ми ось незабаром вкопаємо гігантські кроки. А потім збудуємо справжнє спортивне містечко (Юрій Мушкетик, Чорний хліб, 1960, 39).
Гігантськими кроками йти вперед; Робити гігантський крок уперед — швидко і успішно розвиватися, виявляти великі успіхи в чому-небудь.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 64.

Коментарі (0)