в означеннях

Коментарі читачів до статті «ГОНЩИК»

"1970-1980"Руслан, 27 вересня 2017 Дякую!

Ця стаття як жодна інша найкраще характеризує якість "словників" тієї епохи. Кожен бачить, що "російсько-російськими" їх називали не дарма.

Словники якої епохи кращі?marko, 28 вересня 2017 Дякую!

Пане Руслане, може наведете «правильний» синонім до цього слова, який широко вживається (та вживався) в українській мові?

До вашого відома, «російсько-російським» початково називали лише один словник: повоєнний перекладний за редакцією Калиновича. СУМ-11, натомість, це незаперечна вершина української лексикографії і колосальна праця, яка вперше будувалася на науковому підході та узусі, а не фантазії авторів (як досі прийнято укладати словники серед деяких пуристів).

Для підтвердження того, що слово «гонщик» (імовірне запозичення з російської), досі широко вживається серед сучасних авторів, наводжу цитати:
Гонщик, який професійно виступає в мотоперегонах (Леся Ставицька, Український жарґон, 2005)
Перемогу на цих перегонах одержав німецький гонщик Ганс Штук (Енциклопедія Львова, Т. 1, 2007)
Тепер від гонщиків-аматорів його «Шкоду» нічого не відділяло (Андрій Кокотюха, Шукачі скарбів, 2005)
Розумієш, Сергійку, ти — гонщик. Женеш і женеш по дистанції, а ми — на піт-стопах (Брати Капранови, Щоденник моєї секретарки, 2011)
Тоді він натиснув на газ сильніше і, бавлячись зі мною в смерть, відпустив руки з руля. Гонщик професіонал (Ірена Карпа, Супермаркет самотності, 2008)
Гонщики співпрацюють з інженерами, щоб виявити проблеми та вдосконалити мотоцикл до початку наступного сезону (Джеймі Голмз, Нонсенс. Осягнути і перемогти, пер. Шимчишин, 2016)
Та він же був заслуженим винахідником, авіаконструктором, автоконструктором, а також неперевершеним гонщиком (Марина Гримич, Варфоломієва ніч, 2002)
Гонщики на швидкості до 300 км/год мчать трасою Маріна-Бей, що налічує 24 повороти і пролягає безпосередньо через мегаполіс (Український тиждень, 2012, № 38)
Велосипедист Марангоні Антоніо, який був, звісно, не гонщик, а просто добродій шістдесяти семи років, ..побачив дівчину вже мертву і здійняв тривогу (Всесвіт, 1994, № 7)
Тут в гостях у графа, одного із перших автомобільних гонщиків в Габсбурській монархії, побували на полюванні імениті гості, в тому числі нащадок трону Франц Фердинанд.. (Олена Гаськевич, Замки західної України, 2004)
Ще за рік жертвою «вдови» став чемпіон Польщі з автоперегонів у класі ралі Станіслав Борщаківський.. Думаю, нікого не здивує той факт, що пан Станіслав, ризикуючи всю свою кар'єру гонщика здоров'ям та життям, застрахувався на триста тисяч злотих рівно за три місяці до смерті (Юрій Сорока, Арахнофобія, 2010)

Додання коментаря

  • Зверніть увагу, що ви не авторизувалися. Радимо увійти чи зареєстуватися.
  • Будь ласка, додавайте лише констуктивні, змістовні і ввічливі коментарі. Коментарі можуть розкривати значення слова, показувати приклади його вживання тощо.
  • При копіюванні тексту з інших сайтів, вказуйте джерело.
Ім'я*

Заголовок

Повідомлення*

Про сайт · Покажчик · Навмання · API · © 2018, Webmezha