в означеннях
Тлумачення, значення слова «гречка»:

ГРЕЧКА, и, жін.

1. Однорічна трав'яниста медоносна рослина, із зерен якої виготовляють високопоживну крупу та борошно. Збирали пізні гречки, коли в селі несподівано з явився Гуща (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 65); На білу гречку впали роси, Веселі бджоли одгули (Максим Рильський, I, 1956, 27).

2. Зерно цієї рослини. [Микола:] Пам'ятаєш, як на гречку отець Ксенофонт нас ставив за те, що не вивчили дев'ятого псалма? (Карпенко-Карий, I, 1960, 326).
На гречку переганяти (перегнати) — виражаючи незадоволення, лаючи, заставляти робити, як потрібно. Ніхто нічим не вводить Олексієві Івановичу: і те не так, і друге навиворот [навиворіт]!.. Перешиває Олексій Іванович дівчат — на гречку, як кажуть, переганяє (Панас Мирний, IV, 1955, 233); Скакати (скочити, стрибати, стрибнути і т. ін.) в гречку — мати нешлюбні зв'язки. Злі язики розпускали плітки, начебто його Жанночка скаче в гречку з Михайлом Чорногором (Любомир Дмитерко, Наречена, 1959, 213); Хай (нехай) буде гречка — хай буде так, як хто-небудь хоче. — Тільки не треба про смерть. — Хай буде гречка! Не будемо про смерть... (Павло Автомонов, Так народж. зорі, 1960, 128).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 164.

Коментарі (0)