в означеннях
Тлумачення, значення слова «якість»:

Я́КІСТЬ, якості, жін.

1. філос. Внутрішня визначеність предмета, яка становить специфіку, що відрізняє його від усіх інших.

2. Ступінь вартості, цінності, придатності чого-небудь для його використання за призначенням. Систематичне підвищення якості продукції є обов'язковою вимогою розвитку економіки (Програма КПРС, 1961, 76); Обійшла [Горленко] сівачів, придивлялася скрізь до роботи, перевіряла якість зерна та номери сівалок, що висівали на великому клині ячмінь (Євген Кротевич, Сини.., 1948, 50); Довго він перегортав дрібно списані аркуші, ніби перевіряв якість перекладу (Петро Колесник, Терен.., 1959, 351); — Що ж це виходить? — міркував він вголос. — На відрядність, звичайно, треба перейти, але так, щоб якість роботи не знизилася (Вадим Собко, Запорука.., 1952, 224).
 [Державний] Знак якості — найвища оцінка якості продукції. Новому виробу Сумського машинобудівного заводу імені Фрунзе — центрифузі, що застосовується в хімічній та харчовій промисловості, — присвоєно державний Знак якості (Радянська Україна, 6.I 1971, 2); Знак якості засвідчує, що.. виріб стоїть на рівні найкращих вітчизняних і зарубіжних зразків (Вечірній Київ, 7.VI 1975, 2); Інспектор якості — людина, яка визначає ступінь придатності чого-небудь. Йосип Іванович разом з другим інспектором якості.. вийшли нарешті в поле перевірити якість роботи (Петро Панч, В дорозі, 1959, 220).

3. Та чи інша характерна ознака, властивість, риса кого-, чого-небудь. Радянський робітничий клас успадкував і примножив найкращі якості революційного пролетаріату (Комуніст України, 4, 1968, 7); Висока комуністична свідомість, працьовитість і дисципліна, відданість суспільним інтересам — невід'ємні якості людини комуністичного суспільства (Програма КПРС, 1961, 54); Цінні якості ялівцю давно привертали увагу людини: його деревина є найкращим матеріалом для виготовлення олівців (Наука і життя, 11, 1956, 37).

4. шах. Різниця в цінності між важкою фігурою (турою) і легкою (слоном, конем). Пожертвувати якість.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, . — Стор. 638.

Коментарі (0)