в означеннях
Тлумачення, значення слова «ящик»:

Я́ЩИК, а, чол. Виріб з дощок, фанери і т. ін. (перев. чотирикутний), який використовують для пакування, зберігання або перенесення чого-небудь. Вчора я отримала гроші, але ще їх не чіпала, а сховала в ящик (Леся Українка, V, 1956, 124); З ранку до ночі Шевченко пиляв і стругав, збивав ящики, щось пакував або зашивав у рогожу (Зінаїда Тулуб, В степу.., 1964, 191); Лікар втягнув до кімнати великий дерев'яний ящик.. Почали вкладатись. І тут виявилося, що ящик занадто тісний (Олесь Гончар, IV, 1960, 45);  * Образно. Вночі йому сниться сон, який перевертає душу: з темного кутка дивляться на нього батькові очі, а під стелею гримить голос: «Ти зробив те, що я тобі заповідав? Ти знаєш, хто мене зжив зі світу, чи вже забув?» — гогоче батько в кам'яному ящику тюрми (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 417);
//  Міра, що дорівнює вмісту ящика. — У нас на борту є три ящики книжок (Зінаїда Тулуб, В степу.., 1964, 271);
//  Кузов автомобіля, візка і т. ін. Партизан скидає сіно. Уже в самому ящику воза лишилося (Андрій Головко, I, 1957, 367); Закотила [Даринка] возик у чагарник, збігала в землянку по сокиру, подалася в берег, нарубала лози, підплела ящик — і став возик як новий (Іван Вирган, В розповні літа, 1959, 259).
 Зарядний ящик — візок для перевезення артилерійських сіті рядів. На узбіччях дороги покинуті гармати, зарядні ящики з перерубаними посторонками (Олесь Гончар, II, 1959, 440); Рота німецьких солдатів щільною купою відпочивала біля поставлених у козла гвинтівок, поряд стояли дві гармати з зарядними ящиками на колесах (Іван Багмут, Опов., 1959, 18).
Відкладати (відкласти) в довгий ящик див. довгий; Відкладати (відкласти) справи (справу) в довгий ящик див. справа 1.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, . — Стор. 661.

Коментарі (0)