в означеннях
Тлумачення, значення слова «кабінет»:

КАБІНЕ́Т, у, чол.

1. Кімната в будинку чи квартирі для занять, ділових розмов тощо. Весь день сидів [пан] у своїм кабінеті, курив люльку і читав газети (Іван Франко, II, 1950, 291); Моторошно йому [юнакові], як згадає, що через два місяці повинен кинути тут все: і отсі кімнатки, де ще малим грався з сестричкою, .. і батьків кабінет, де завсіди було тихо-тихо (Гнат Хоткевич, I, 1966, 35);
//  Службове приміщення в установі, навчальному закладі, на підприємстві для директора чи іншого керівника. Минуло скілька днів, і Малинка, стурбований, поводячи кругом незрозуміло очима, сидів у кабінеті інспектора (Степан Васильченко, I, 1959, 138); Вікна кабінету директора хімічного заводу.. виходили просто на широке заасфальтоване подвір'я (Вадим Собко, Справа.., 1959, 40).

2. розм. Комплект меблів для такої кімнати.

3. Спеціально обладнане приміщення в науково-дослідних, навчальних та ін. закладах і установах для пропаганди певних знань, занять тощо. Миша.. вчиться до екзаменів, а разом з тим він лаборантом при фізичному кабінеті (Леся Українка, V, 1956, 140); Велику допомогу партійним організаціям повинні подавати будинки й кабінети політичної освіти (Радянська Україна, 27.VIII 1959, 1); Кабінет марксизму-ленінізму.

4. Спеціально обладнане лікарське приміщення. Вчора дивились моє серце і замалювали його в рентгенівському кабінеті (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 454); Реєстратура розміщена в дожидальному залі, з якого є прямий вхід у лікувальні кабінети лікарів (Загальний догляд за хворими, 1957, 16).

5. Уряд деяких буржуазних країн, що складається з міністрів. Засідання кабінету міністрів; Коаліційний кабінет.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 64.

Коментарі (0)