в означеннях
Тлумачення, значення слова «капітан»:

КАПІТА́Н, а, чол.

1. Офіцерське звання або чин в армії, що надається після звання старшого лейтенанта (у дореволюційній армії — після штабс-капітана), а також особа, яка має це звання. — На маневрах мій чоловік, капітан, ..впав з коня (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 277); За хвилю прибув на місце капітан у товаристві кількох офіцерів (Іван Франко, IV, 1950, 48); — Дозвольте вас поздоровити, товаришу Нерчин, з присвоєнням звання капітана Радянської Армії (Натан Рибак, Час, 1960, 16).
Капітан-лейтенант — офіцерське звання у флоті, що надається після звання старшого лейтенанта, а також особа, яка має це звання. Олексій Іванович Бутаков належав до передових людей свого часу. Вже тоді капітан-лейтенант був відомим мандрівником і дослідником (Життя і творчість Т. Г. Шевченка, 1959, 268); Капітан 3-го рангу — офіцерське звання у флоті, що надається після звання капітан-лейтенанта, а також особа, яка має це звання; Капітан 2-го рангу — офіцерське звання у флоті, що надається після звання капітана 3-го рангу, а також особа, яка має це звання; Капітан 1-го рангу — офіцерське звання у флоті, що надається після звання капітана 2-го рангу, а також особа, яка має це звання.

2. Командир корабля. Матрос, ..На вахті стоя, Журився сам собі чогось, Та й заспівав, — звичайне, тихо. Щоб капітан не чув (Тарас Шевченко, II, 1953, 85); Всі були слабі, на пароході [пароплаві] стояв стогін, ніхто нічого не їв, тільки я та один грек, та ще капітани.. почували себе чудесно (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 355).

3. Керівник спортивної команди. Капітани футбольних команд «супротивників» потиснули один одному руки (Остап Вишня, I, 1956, 404).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 94.

Коментарі (0)