в означеннях
Тлумачення, значення слова «хімія»:

ХІ́МІЯ, ї, жін.

1. Наука про склад, будову, властивості та перетворення речовин. Хімія і фізика — рідні сестри в сім'ї природничих наук (Цікава хімія, 1954, 3); Народ Єгипту звав свою країну словом хемі, що означало «чорний край». А через те, що батьківщиною хімії — «єгипетської науки» — був Єгипет, сучасна її назва утвердилася в мовах різних країн світу (Знання та праця, 5, 1970, 32);
//  Навчальний предмет, що викладає зміст цієї науки. Він [М. П. Соколов] слухає лекції з хімії, природничої історії, фізіології, медицини (Видатні вітчизняні географи.., 1954, 43).
Аналітична хімія див. аналітичний; Квантова хімія — розділ науки, що вивчає будову й фізико-хімічні властивості молекул та їх реакційну здатність. У тридцятих роках виникла квантова хімія, яка відповідає на корінні питання: чому атом сполучається з атомом, чим пояснюється забарвлення речовин, їх магнітні й термічні властивості, біологічна дія (Наука і життя, 5, 1969, 21); Колоїдна хімія див. колоїдний; Неорганічна хімія див. неорганічний; Органічна хімія див. органічний; Радіаційна хімія — розділ науки, що вивчає хімічну дію іонізуючого проміння на речовини. Хімічні зміни речовин, які відбуваються під дією ядерних опромінень, вивчає нова галузь науки — радіаційна хімія (Вечірній Київ, 4.IV 1961, 2); Фізична хімія див. фізичний.

2. Практичне використання цієї науки, її законів у житті, виробництві, промисловості.
 Велика хімія див. великий.

3. чого. Якісний склад та хімічні реакції, властиві чому-небудь. Одну з робіт.. завершила лабораторія хімії рослинних кормів. Вона стосується проблеми створення міцної кормової бази для тваринництва (Наука і життя, 11, 1967, 41); Хімія пластичних мас.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, . — Стор. 73.

Коментарі (0)