в означеннях
Тлумачення, значення слова «хрестоцвітий»:

ХРЕСТОЦВІ́ТИЙ, а, е, бот.

1. З квіткою правильної форми, віночок якої має чотири пелюстки, розташовані хрест-навхрест; двосім'ядольний, роздільнопелюстковий. Слід підкреслити, що в боротьбі з дуже поширеними на Поліссі хрестоцвітими бур'янами (дика редька, суріпка, польова гірчиця та інші) найкращі результати дає ранній зяб (Колгоспник України, 3, 1957, 25); Зелену масу хрестоцвітих культур охоче поїдають тварини, вона позитивно впливає на їх продуктивність (Хлібороб України, 1, 1973, 27).
Хрестоцвіта блішка (блоха), ент. — жук родини листоїдових, який є найпоширенішим шкідником капусти, турнепсу, ріпи, редиски, гірчиці і т. ін. Сходи капусти дуже ушкоджуються хрестоцвітими (городніми) блішками (Колгоспник України, 5, 1962, 39); Хрестоцвіті блохи можуть завдавати великої шкоди розсаді [капусти] у відкритих грядках та після висадження її в ґрунт (Шкідники і хвороби .. рослин, 1956, 279).

2. у знач. ім. хрестоцвіті, тих, мн. Родина двосім'ядольних рослин, чашечка яких складається з чотирьох чашолистків, віночок з чотирьох пелюсток, розташованих хрест-навхрест. Капуста й інші хрестоцвіті в сівозміні повинні повертатися на попереднє місце не раніш як через 3—4 роки (Овочівництво закритого і відкритого ґрунту, 1957, 115); Цей бур'ян [талабан] так само, як і грицики, є одним з найпоширеніших по всій Україні бур'янів родини хрестоцвітих (Бур'яни і боротьба з ними, 1957, 53); Бруква кормова — дворічна рослина родини хрестоцвітих з великим м'ясистим коренеплодом (Хлібороб України, 5, 1969, 18).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, . — Стор. 142.

Коментарі (0)