в означеннях
Тлумачення, значення слова «хвала»:

ХВАЛА́, и, жін.

1. Похвала, уславлення. А подивися та спитай! Що там твориться у тім раї! Звичайне, радость [радість] та хвала! Тобі єдиному святому За дивнії твої діла! Отим-бо й ба! Хвали нікому, А кров, та сльози, та хула, Хула всьому! (Тарас Шевченко, II, 1963, 253); — Я не потребую, не хочу вашої хвали: її ні в кишеню не покладеш, ні душі нею не зогрієш (Михайло Стельмах, I, 1962, 523); Україна вставала з пожарів, жила, І солдату в дарунок лунала хвала (Микола Нагнибіда, Пісня.., 1949, 73); — Ви пробачте, що я так все просто... без дипломатії, розумієте, звик так говорити. Чому? Краще в очі найгіркішу правду, аніж у очі — хвалу, а за очі — хулу (Юрій Збанацький, Сеспель, 1961, 35).
Віддавати (віддати) хвалу див. віддавати.

2. Урочисте звеличання, прославляння кого-, чого-небудь; гімн. Як вільне море в час прибою, Радянська гомонить сім'я — І стоголосою хвалою Квітчає Партії ім'я (Максим Рильський, III, 1961, 97).
Складати (скласти) хвалу див. складати; Співати хвалу див. співати.

3. у знач. присудк. сл. Вигук, що передає захоплення, величання, визнання кого-, чого-небудь. Радіймо всі — весна прийшла! Вітаймо сонце, що тепла Дає й для мушки і стебла, — Хвала йому, хвала!.. (Микола Вороний, Вибр., 1959, 92); Хвала ж бійцям і теслям! Вічна слава Народові, трудівнику й герою, Що мостить міст в майбутнє золотий (Максим Рильський, III, 1961, 10); Хвала труду незгасному, Хвала навіки миру!.. (Іван Нехода, Хто сіє вітер, 1959, 3).
Хвала богові (богу, богам) — те саме, що Хвалити бога (див. бог). — Хвала богові, я вільна тепер, а про гроші — мені байдуже. Живу собі, як пташка та, безжурно... (Панас Мирний, III, 1954, 169); — Кличе [покійна Соломія].. А не приходить, ні... Та й хвала богу, бо засмутилась би небіжка, коли б прочитала моє життя, як воно списане на спині... (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 388); [Андромаха:] Хвала богам! Пішли-таки лідійці! Пішли на бій (Леся Українка, II, 1951, 291); Честь і хвала кому, чому — уживається як заклик, що виражає захоплення, визнання заслуг, гідності кого-небудь, вдячності кому-небудь за щось. Честь і хвала невмирущому таланові і довічна йому слава! (Панас Мирний, V, 1955, 422).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, . — Стор. 32.

Коментарі (1)