в означеннях
Тлумачення, значення слова «клубочок»:

КЛУБО́ЧОК, чка, чол.

1. Зменш.-пестл. до клубок. Дитині хотілось би побавитися з котом, що он під постіллю муркає та так гарно простягає лапку до клубочка з ниткою (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 439); Потова залоза являє собою клубочок, закладений у нижній частині дерми або в підшкірній клітковині (Як запобігти заразним хворобам шкіри, 1947, 12); Рілля зверху вже підсихає, легкий клубочок пилюки схоплюється за Вутаньчиною скоропашкою (Олесь Гончар, II, 1959, 221); Згори клубочком скотився чоловік (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 315);  * Образно. Я слухаю її оповідання, А вже мені все дужче, все ясніше Вчувається бабусин давній голос, Що на клубочок пам'яті моєї, Дитячої, зимовими ночами Намотував химерні небилиці... (Іван Вирган, В розповні літа, 1959, 102);  * У порівняннях. Іде мати на город або до сусіди, — і Оксана за нею, як клубочок, котиться (Марко Вовчок, I, 1955, 85).
Згортатися (згорнутися, скручуватися, скрутитися і т. ін.) в клубочок (клубочком) — те саме, що Звиватися (звитися, скручуватися, скрутитися і т. ін.) в клубок (клубком) (див. клубок). Хлопчик дійшов до фронту. Все тяжче ставало йти.. Він копав картоплю на залишених городах, ..спав, скрутившися клубочком (Юрій Яновський, II, 1954, 12); Наша кішка в ліжко скік! До Мариночки під бік, вмить згорнулася в клубочок і тихесенько вуркоче (Наталя Забіла, Веселим малюкам, 1959, 18); Ниточка доводить (доведе і т. ін.) до клубочка; По ниточці йти (дійти і т. ін.) до клубочка — те саме, що Нитка доводить (доведе і т. ін.) до клубка (див. клубок). Тут усе явиться, усе відкриється, по ниточці, як там кажуть, дійде і до клубочка (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 395).

2. Поєднання окремих насінин в одне ціле, що має кулясту форму. Звичайне бурякове насіння — це клубочки, в яких міститься по 2—3 і більше насінини (Колгоспник України, 3, 1953, 16).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 191.

Коментарі (0)