в означеннях
Тлумачення, значення слова «кольоровий»:

КОЛЬОРО́ВИЙ, а, е.

1. Який має яскравий або світлий (не білий) колір. Я таки справді мушу собі сукню пошити хоч яку-небудь та білу, бо я не хочу бути в чорному на твоєму весіллі, а в кольоровому я просто якось не в стані бачити себе тепер (Леся Українка, V, 1956, 346); Романенко уважно раз і другий раз прочитав підкреслені кольоровим олівцем рядки в передовій статті (Семен Журахович, Звич. турботи, 1960, 54); Спалахує лампа під великим кольоровим абажуром (Іван Микитенко, I, 1957, 406).

2. Забарвлений у різні кольори; різноколірний. Біля одної — білої [юрти], з відкритим верхом — стояв Джамбул, у кольоровому халаті (Олекса Десняк, Опов., 1951, 41); Сліди розпису на стінках деяких моделей свідчать про те, що стіни жител зафарбовували або розписували кольоровим візерунком, добре відомим з посудин трипільців (Нариси стародавньої історії УРСР, 1957, 61);
//  Який відтворює природне забарвлення зображуваного (про кіно, телебачення). Блискучі переваги кольорового кіно перед чорно-білим очевидні, як очевидні і безмежні перспективи його розвитку (Олександр Довженко, III, 1960, 131); Промисловість вже почала освоювати нову апаратуру кольорового телебачення для серійного виробництва (Наука і життя, 11, 1958, 29).

3. Який належить не до білої раси (про людей). Кольорове населення.

4. Який стосується виробництва всіх металів, крім заліза або його сполук. В кольоровій металургії передбачається величезне зростання виробництва алюмінію та рафінованої міді (Наука і життя, 3, 1959, 2).
Кольорові метали див. метал.

5. Прикм. до колір 1; колірний. Розвивається так званий поліхромний стиль, у якому кольоровий ефект досягався шляхом поєднання на золотому або срібному фоні різних вставок з яскравого різнокольорового каміння і скла (Нариси стародавньої історії УРСР, 1957, 239).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 4, . — Стор. 238.

Коментарі (0)